Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kamery D1 – Živé záběry z webkamer z dálnice

Dálnice D1 je nechvalně známou po celé Evropě. Tenhle český unikát ještě není ani dostavěný a už se nám rozpadá před očima. Pravidelné drncání a čekání v kolonách na D1 zažil snad každý Čech. Náš článek vám ukáže kamery D1, abyste se mohli podívat, jak to na dálnici vypadá předem. A třeba se i tomu nejhoršímu vyhnout.

Naše nejdůležitější dálnice D1 je opravdu evropským unikátem. Ačkoliv se začala stavě už v roce 1939, tak hotová není dodnes. Málo se to ví, ale po válce už dálnice byla z 30% hotová, ale plnohodnotné pokračování výstavby nastalo až v roce 1967. Spojení Praha – Brno se otevřelo na podzim roku 1980. Pokračování až do Ostravy není hotové dodnes.

[note note_color=“#ffff99″]

Náš tip

O aktuální dopravní situaci na dálnici D1 pro vás máme i další článek.[/note]

Modernizace D1

Modernizace dálnice D1 probíhá od roku 2013. Spočívá ve výměně povrchu i rozšíření dálnice o 75 centimetrů v každém pruhu. Na první pohled malý zásah obnáší i mnoho zemních prací a přebudování příslušenství. Hlavně přebudování mostů bývá značně problematické.

Rekonstrukce dálnice D1 probíhá za plného provozu. Přeci jenom tak důležitou dopravní tepnu není možné jenom tak jednoduše uzavřít.

Takovýto provoz bychom si na dálnici D1 všichni přáli

Opravované úseky

Z důvodů rekonstrukce byla dálnice rozdělena na 20 úseků mezi důležitými křižovatkami (sjezdy). Aktuálně v červenci 2019 je: 13 úseků hotovo, 5 úseků rozpracováno a 2 poslední úseky jsou ve výběrovém řízení.

www.Novad1.cz – Web provozovaný přímo Ředitelstvím silnic a dálnic, který vám poskytne více informací o modernizaci dálnice D1.

Kamery D1

Na dálnici D1 je samozřejmě mnoho kamer a webkamer. Nachází se prakticky na každé mýtné bráně. Tyto kamery jsou ale veřejnosti nepřístupné a slouží pouze k monitoringu a ovládání dopravy.

Webkamery D1

Záběry z webkamer hledejte například na této adrese na webu dopravainformace.cz. Velkou nevýhodou je, že se jedná o pouze statické obrázky. Sice aktuální, ale živý přenos to samozřejmě nahradit nemůže.

Závěr – Jak je to s Kamery D1

Pevně věříme, že vám tento náš článek pomohl alespoň trochu se zorientovat. Stále pro vás hledáme lepší zdroje a živé webkamery, které bychom mohli umístit přímo zde na tyto webové stránky.

 

Diskuze ke článku

0/100