Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

D1 aktuálně – Kamery, kolony, doprava, ŽIVĚ z dálnice

Aktuální situace na dálnici D1. Máme pro vás dopravní mapy, živé kamery na D1, seznam uzavírek a kolon. Jednoduše vše, co potřebujete vědět o D1 aktuálně.

Nejstarší (1971), nejdůležitější a nejdelší (376 km) to je dálnice D1, spojující 3 největší česká města Prahu, Brno, Ostravu. D1 je také nejvytíženější dálnicí, úsek Praha – Mirošovice patří suverénně k nejvytíženějším silnicím v zemi. Dálnice zde má 3 pruhy a stejně občas nestíhá příval více než 100.000 aut denně!

D1 aktuálně

Aktuální dopravní situace zajímá mnoho řidičů, pojďme se podívat, jaké máme možnosti při jejím zjišťování.

Mapa provozu D1 na Google Maps

Skvělá aktuální mapa provozu na D1 je přímo na Google Maps. Google sbírá anonymně data přímo od řidičů, kteří používají jeho navigaci a protože je těchto lidí spousta a Google má například i další zdroje dat v navigaci Waze, tak jsou tyto mapy provozu vždy přesně a aktuální.

Google má vždy aktuální data z terénu, a proto jsou jeho dopravní mapy ty nejlepší. Upozorní vás na problém na silnici prakticky ještě před tím, než vznikne, už jenom protože řidiči zpomalují.

Mapa provozu na D1

Dopravní mapa je na první pohled skrytá, pokud se na ní chcete podívat v plné velikosti můžete si jí jednoduše aktivovat přes menu a nebo klikněte na tento odkaz.

Dopravní mapa a novinky z D1 na webu DD.cz

Skvělou dopravní mapu aktuální provozu má web D1.DD.cz o dálniční dopravě. Na webu je v jednoduchém uživatelském rozhraní aktuální mapa z hustotou provozu, všechny uzavírky a všechny aktuální články, které se týkají provozu na dálnici D1. Pokud se chcete dozvědět více o autonehodách, které se nedávno staly, tak tady máme skvělou příležitost.

Skvělé je počítadlo zpoždění kvůli uzavírkám, které funguje odděleně pro každý jízdní směr.

Dálnice D1 aktuálně – Kamery, kolony, doprava z webu DD.cz

Dopravniinfo.cz přímo od ŘSD

Svůj web s mapou o aktuální dopravní situaci má i samotné ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic), které dálnice provozuje. Čerstvá a kvalitní data přímo od zdroje. Web prošel mnoha modernizacemi a dnes nabízí opravdu špičkovou službu.

Zjistíte tady prakticky všechno. Hustotu provozu, aktuální uzavírky a údržbu, meteo výstrahy (počasí), status proměnných tabulí atd. Navíc se rovnou můžete podívat i na aktuální záběry z kamer. Aplikace je pohodlná na ovládání a můžete hezky zoomovat, filtrovat, hledat. Data o průměrném počtu vozidel nebo rychlosti jsou pak už opravdovou lahůdkou spíše pro milovníky dálnic, než že by měli nějaké praktické použití.

Dopravní mapa ŘSD

UAMK mapa

UAMK nebo-li „Ústřední automotoklub České republiky” je další organizací, která bdí nad dopravní situací a pomáhá řidičům. Jejich mapu ale osobně považuji za nejhorší. Jednak stejně většinou přebírají data odjinud a ještě mají nepraktické rozdělení na: nehody, uzavírky a omezení. Nemůžete si je zobrazit najednou, ale musíte překlikávat.

Mapa dopravy od UAMK.

[note note_color=“#ffff99″]

Více informací?

Přečtěte si také novější článek kamery D1. Nebo vám rovněž můžeme doporučit zajímavý web www.novad1.cz přímo od ŘSD, který se zabývá velkou rekonstrukcí D1.[/note]

Závěr – Dálnce D1 aktuálně

Věříme, že vám tento článek pomohl zjistit, jak to na D1 aktuálně vypadá. Vědět o dopravní situaci a být připraven je velmi praktické. Možností, jak zjišťovat stav dopravy na D1 je více, vše má své výhody a nevýhody.

Přejeme hezkou cestu po D1!

Pokud chcete nejlepší praktické informace, můžete se rovnou podívat přímo na mapu z Google maps na této stránce. Pokud chcete jasné a přehledné informace, pak se hodí web DD.cz. Pokud vás zajímají detaily vyzkoušejte stránky Dopravniinfo.cz od ŘSD (mimochodem mají i pěknou aplikaci).

Snad jsme vám dobře poradili. Pokud máte vlastní typy, jak sledovat aktuální stav dálnice D1, budeme jenom rádi, pokud se o ně s námi podělíte v komentářích.

 

Diskuze ke článku