Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Botanická zahrada Teplice – Průvodce, vstupné, otevírací doba

Botanická zahrada Teplice je příjemným místem pro všechny, kteří mají v oblibě rostliny a stromy. Botanickou zahradu najdete v Teplicích na konci ulici Josefa Suka, což je ulice, která je součástí krásné vilové čtvrti.

Účel zahrady

Hlavním cílem zahrady je zhotovování a uchovávání vědecky dokumentovaných sbírek rostlin, keřů a stromů.

Hlavní vchod botanická zahrada Teplice

Příchozí v nich nachází nejen zajímavé informace, ale i chvíle úniku z moderního technického světa do krásného prostředí zeleně a pestrobarevných rostlin.

Inspiraci zde najdou také zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin, kteří zde mohou najít nové druhy a formy rostlin.

Botanická zahrada Teplice a její venkovní část

Jeden z mnoha chodníčků

Botanická zahrada Teplice se představuje

V jižní části lázeňského města Teplice ve čtvrti Šanov v blízkém sousedství Písečného vrchu a Janáčkových sadů je situovaná teplická botanická.

Z celkové plochy asi 2 hektarů je téměř polovina věnována atraktivní venkovní expozici. Vnitřní skleníky pak zaujímají plochu 2400 metrů čtverečních.

Zásobní skleníky, které jsou součástí areálu botanické zahrady, jsou pro změnu trvale veřejnosti nepřístupné.

Krásná skalka plná vzácných rostlin

Prohlídka botanické zahrady

Uvidět zde můžete zejména překrásnou faunu v moderních výstavních sklenících. Velmi oblíbený je pak zejména tropický skleník, ve kterém například najdete křížovkářský záhon, na kterém uvidíte rostliny, jejichž názvy se velmi často objevují v tajenkách.

Další atrakcí zahrady je zajímavý Xerický skleník, ve kterém najdete rostliny, které rostou v Jižní a Střední Americe. Poslední skleník je pak subtropický, který je zaměřen na vznik hnědého uhlí a hor v různých částech světa.

Čistá krása květin

Krátký pohled do historie

Botanická zahrada Teplice je jediná botanická zahrada v Ústeckém kraji, která spatřila světlo světa prvního ledna roku 2002. Její plocha však byla pro zahradnické záměry využívána už téměř sto let, takže se jedná o místo, které je rostlinám a stromům zaslíbené.

Hlavní skleníky botanické v Teplicích

Parkovací místa

K botanické zahradě k nám dojdete od trolejbusové zastávky krátkou procházkou nádhernou vilovou čtvrtí.

K botanické zahradě jezdí trolejbus číslo 4 a autobus číslo 121. U Nových Lázní není cesta příliš dlouhá, takže nedoporučujeme jízdu autem, protože oficiální parkoviště botanické zahrady pojme pouze několik aut a v okolí zahrady je jen velmi málo parkovacích míst.

Vnitřek skleníku

Botanická zahrada Teplice vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého 50 korun. Dětské a seniorské vstupné pak stojí 25 korun. Rodinný lístek vyjde vaší peněženku na 100 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma.

Botanická zahrada Teplice je otevřena celoročně od úterý do neděle. Otevírací doba zahrada je v zimě od 9 do 17, v létě od 9 do 18 hodiny.

Stylizované zákoutí v botanické zahradě Teplice

Botanická zahrada Teplice v květu

Botanická zahrada Teplice závěr

Pokud máte rádi přírodu, tak tady není co řešit. Botanická zahrada Teplice stojí za to. Může nabídnout opravdu nádherné zákoutí plné květin a zajímavých aranžmá. Tropické skleníky jsou plné unikátů, které opravdu jenom tak někde neuvidíte. Pro zvídavé povahy milující klid je to ideální místo, kam se vydat na výlet.

 

Diskuze ke článku