Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější pláže v Polsku – Průvodce nejhezčím koupání u Baltu

Pláže v Polsku u Baltského moře jsou v poslední době velmi populární. Úroveň služeb se totiž u našeho severního souseda každým rokem zlepšuje, takže vyrazit k Baltu na dovolenou je čím dál, tím více v kurzu. V tomto článku vám představíme nejkrásnější pláže v Polsku.

Dovolená u Baltu

Přečtěte si našeho obsáhlého průvodce o Baltském moři a dovolené tady.

TOP 5 – Nejkrásnější pláže v Polsku

Nejkrásnější pláže v Polsku, které jsme pro vás vybrali. A dali jsme si opravdu záležet!

Pláž Leba

Pláž Leba najdete u stejnojmenného starého přímořského přístavu, který patří mezi hojně navštěvovaná letoviska. Na pláž je to z centra Leby zhruba pět minut pěšky.

Písečná pláž Leba spojuje oblast s nejvyššími písečnými dunami a městečkem Rabka. Jedná se o velmi dlouhou pláž, která láká především k dlouhým procházkám naboso.

Pláž Leba v Polsku u Baltu

Nejpohodlnější je to hned podél moře, kde vám sice nohy občas opláchne mořská vlna, písek je tu ovšem nejpevnější.

Baltské moře je však poměrně chladné, nicméně v červenci a v srpnu se dá i v tomto chladném moři bez problémů koupat. Teplota mořské vody se zde v letních měsících pohybuje zhruba kolem 20 stupňů Celsia.

Swinoujscie Beach v Swinoujscie

Swinoujscie je lázeňské město, které najdete na severovýchodním okraji Polska velmi blízko hranic s Německem. Právě tady se nachází jedna z prestižního seznamu: „Nejkrásnější pláže v Polsku.”

Swinoujscie Beach v Polsku

Přístavní město láká turisty nejenom na starobylé lázně, ale také na skvělé koupání. Na místní pláž se nejrychleji a nejpohodlněji dostanete vlastním automobilem.

Parkoviště je situované asi 100 metrů před pláži. Pláž vás určitě nadchne, neboť je pokryta jemným pískem a vstup do vody je zde příjemně pozvolný. Pláž je proto vhodná pro seniory nebo rodiny s malými dětmi.

Na pláži můžete taktéž provozovat řadu vodních sportů. Nádhernou dominantou pláže je pak starobylý větrný mlýn, který zároveň slouží jako maják.

Swinoujscie Beach - Pláž Swinoujscie

Jelitkowo Beach v Gdaňsku

Pláž Jelitkowo se nachází v Gdaňsku. Pláž je dlouhá 200 a široká 40 metrů. Je skvělým místem pro lidi, kteří ocení zejména pohodu a klid.

Pláž se totiž nachází zhruba 10 kilometrů od rušného městského shonu. Pláž má 2 vchody a několik šaten a toalet. V přilehlých barech si můžete pronajmout lehátko.

Jelitkowo Beach v Gdaňsku

Hned blízko pláže je krásný park Jelitkowski, kde se můžete procházet nebo si sednout na lavičku a vychutnávat si všudypřítomnou zeleň.

Nejkrásnější pláže v Polsku bez kompromisů - Jelitkowo

Koupání je tady opravdu krásné

Sopoty Beach

Pláž u ikonického sopotského mola patří mezi nejznámější a nejvyhlášenější pláže v oblasti Trojměstí, což je oblast polských měst Gdaňsku, Gdyně a Sopot.

Pláž je v letních měsících pod neustálou kontrolou zkušených plavčíku a najdete zde také i roztomilý malý bazének se sladkou vodou pro své ratolesti. Za poplatek si zde můžete také půjčit lehátka nebo různé sportovní pomůcky.

Sopoty Beach dokáže být i romantická

Niechorze Beach v Niechorze

V přímořské obci Niechorze najdete úžasnou písečnou pláž, která má na délku téměř 4 kilometry a na šířku 60 metrů.

Niechorze Beach a západ Slunce

Nejkrásnější pláže v Polsku a idylické Niechorze

Z centra města se k pláži dostanete velmi rychle, stačí totiž ujít 350 metrů. Pláž má celkem 12 komfortních vchodů. Ti, kteří se sem přijdou slunit a koupat, tak mohou využít množství dětských atrakcí, 12 toalet a dvě velká bistra.

Poslendí tip, poslední pláž, moje nejoblíbenější

Nejkrásnější pláže v Polsku závěr

Balt nabízí skvělé koupání a letní zábavu. Pláže v Polsku jsou lepší, než si jenom umíte představit. Není tady sice vedro jako ve Středomoří, ale přes léto se dá koupat také skoro pořád. Je tady zkrátka tak akorát, a i okolní krajina vám možná bude připadat trochu povědomá.

Pláže polského Baltu jsou zkrátka jasnou volbou. Spojení nejkrásnější pláže v Polsku, pro vás získá zcela nový význam. Věřte, že si rozhodně nevymýšlíme.

Diskuze ke článku