Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Znojmo a okolí – Vstupné, otevírací doba, průvodce

Koupaliště Znojmo má oficiální název plovárna Louka. Plovárnu najdete v příjemném prostředí v blízkosti velkého premonstrátského Louckého kláštera v jižní části krásného historického města Znojmo.

Koupaliště Znojmo se představuje

Městské koupaliště ve Znojmě má oficiální kapacitu 2.450 návštěvníků. Městská plovárna nabízí i atraktivní noční koupání.

Koupaliště Znojmo je velmi moderní

Popis vodního areálu

Plovárna disponuje bazény z nerezu. Kolem bazénů se nachází technické zázemí a veškeré vybavení pro návštěvníky. Součástí vodního areálu jsou rozsáhlé travnaté plochy včetně různých sportovišť

Na své si zde přijdou nadšenci do míčových sportů včetně plážového volejbalu, streetballu a stolního tenisu.

Pro děti je zde připraveno dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm.

Děti si to tady opravdu hodně užijí

Popis bazénů

Bazény jsou opatřené 5 nerezovými brodítky se sprchami. V okolí bazénů pak najdete plochu s vodními fontánami, které mají dohromady 40 trysek.

Voda v bazénech je naprosto čistá, neboť neustále cirkuluje přes moderní úpravny vody. Voda je navíc ohřívaná ekologickým systémem solárních panelů a tepelných čerpadel. Teplota vody se pohybuje okolo 26 stupňů Celsia.

Koupaliště Znojmo nabízí skvělou relaxaci

Rekreační bazén

Rekreační bazén má celkové rozměry 50 x 25 metrů, přičemž hloubka vody dosahuje 3,8 metrů v místě skokanských můstků a 1,8 na konci bazénu.

Bazén pro rekreanty disponuje 3 plaveckými dráhami o délce 50 metrů. Bazén je dále vybaven ostrovem s proudovým kanálem, vodními atrakcemi a 3 skokanskými můstky, které jsou odstupňované ve výšce od jednoho do tří metrů.

3 plavecké dráhy jsou dlouhé 50 metrů

Ostatní bazény

Kondiční bazén je o něco málo kratší než rekreační bazén, neboť má rozměry 25 x 21 metrů. Hloubka bazénu činí 1,8 metrů a má celkem osm závodních drah.

Třetím bazénem je zde bazén pro neplavce s celkovými rozměry 12 x 12 metrů a hloubkou jednoho metru. V tomto bazénu jsou rovněž dojezdy skluzavek a tobogánu.

Dětské brouzdaliště má průměr 10 metrů a hloubku vody 15 až 25 centimetrů.

Řešení s ostrůvky je hodně zajímavé

Jak se ke koupališti dostanete?

Hlavní brána na koupališti je situována z ulice Melkusovy, tam je taktéž možné zaparkovat váš automobil či v bezpečné oplocené části odstavit jízdní kolo. Ke koupališti se taktéž dostanete městskou hromadnou dopravou, jezdí sem linky číslo 802, 804 a 805.

Plovárna Louka je ve městě oblíbená

Otevírací doba a vstupné

Letní koupaliště je otevřeno pouze od června do konce srpna. Každý den je zde otevřeno od 10 do 20 hodiny.

Celodenní vstupné pro dospělého činí 100 korun, děti, studenti a senioři pak zaplatí 80 korun. Vstup po 17 hodině pak stojí pro dospělého 60, pro děti 50 korun. Narozeninový vstup pro dítě do šesti let je zdarma.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022. V roce 2022 se hodně zdražovalo.

Mapa / plánek koupaliště Znojmo

Mapa koupaliště Znojmo - plánek plovárny Louka

Koupaliště Znojmo závěrečné shrnutí

Koupaliště Znojmo je krásné a moderní koupaliště. Nabízí vše, co si můžete přát. Vše je moderní, krásné a čisté. Z bazénů si vyberou sportovci, teenageři i rodiny s dětmi. Okolo jsou veškeré služby, které nabídnou od pohodového lenošení a opalování, až po několik venkovních sportovišť.

Diskuze ke článku