Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Riviéra v Brně – Průvodce včetně ceníku

Koupaliště Riviéra je moderním letním vodním areálem. Jedná se o opravdu obrovské koupaliště – největší v Brně, které toho může nabídnout opravdu hodně.

Koupaliště se nachází na ulici Bauerova 322/7 v Brně Pisárkách, to je hned za Výstavištěm. Hned za koupalištěm je také řeka Svratka, které ostatně vděčí i za svůj vznik. Koupaliště Riviéra je vlastně slepým ramenem řeky. V dneční moderní podobě z nerezu byste to možná ani nepoznali.

Koupaliště Riviéra se představuje

Brněnské koupaliště Riviéra patří mezi největší přírodní koupaliště na území České republiky.

Svou polohou a situačním rozložením je ideální nejen pro odpočinek a relaxaci, ale rovněž pro aktivně strávené okamžiky v blízkosti centra krásné moravské metropole.

Koupaliště Riviéra je krásné a moderní

Kaskáda tří bazénů

Plavecký areál je vyhledávaným místem zejména pro své krásné prostředí v údolí řeky Svratky.

Kaskáda tří bazénů postavená uměle v přírodním říčním korytě v délce 390 metrů představuje ojedinělý komplex. V roce 2018 prošlo koupaliště velkou rekonstrukcí, takže v současnosti jde o velké koupaliště moderního střihu.

Hlavní bazén je obrovský

Dvě zóny

Areál Riviéra má dva na sebe navazující celky – a to volnou část a placenou bazénovou zónu. Volná část je přístupná veřejnosti zcela zdarma.

Návštěvníci mohou použít volného průchodu areálem, a to od hlavního vstupu z ulice Bauerova k zadnímu vchodu u splavu, který plynule navazuje na cyklostezku.

Tato část areálu je návštěvníkům volně k dispozici ať už pro zdravou procházku nebo svižnou projížďku na jízdním kole či kolečkových bruslích.

Pohled na moderní nerezový tobogán

Bazény a koupaliště Riviéra

Hloubka celého bazénu je postupně odstupňována. První zóna začíná brouzdalištěm pro děti, které je celkem 120 metrů dlouhé a 18 metrů široké, jeho hloubka se pohybuje od 5 do 60 centimetrů.

Další zóna je určena pro neplavce, která má celkovou délku 135 metrů a průměrnou šířkou 17 metrů. Hloubka této neplavecké zóny se postupně svažuje od 100 do 170 centimetrů.

Poslední zóna je určena pro plavce, kteří zde mají k dispozici bazén o délce 135 metrů a šířce 17 metrů. Hloubka se zde pohybuje od 170 do 210 centimetrů.

Vodní atrakce

Hlavní atrakcí celého koupaliště je především velký tobogán, který se tyčí do osmimetrové výšky a rychlá skluzavka, která je 15 metrů dlouhá.

Koupaliště riviéra má celkem 3 hlavní bazény

Zázemí koupaliště

V celém areálu koupaliště je několik stánků s různými druhy chutného občerstvení. Návštěvníci mohou rovněž využít moderní šatny a skřínky pro odložení oblečení a cenných věcí.

Samozřejmostí je připojení k WIFI, které je zcela zdarma. Ve venkovní částí jsou pak k dispozici toalety pro veřejnost.

V areálu je spousta míst pro ležení

Názory návštěvníků

Návštěvníci koupaliště Riviéra oceňují zejména velkou plochu celého areálu, která skýtá dostatek příležitosti k různých formám odpočinku i sportovního dovádění.

Hodnocení na Google: ⭐ 4,4 (z 5) ohodnoceno 2005 recenzemi

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupenka vyjde vaši peněženku na 240 korun, studenti a senioři zaplatí 120 korun a děti do 5 let mají vstup zdarma. V nabídce je i levnější zkrácené vstupné. Koupaliště je v provozu pouze v průběhu léta a to vždy od 9 hodiny ranní do 20 hodiny večerní.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Parkování a doprava

Parkuje se především v široké ulici Bauerova hned naproti vchodům na koupaliště Riviéra.

Před koupalištěm se také nachází 2 zastávky autobusů – Riviéra a Bauerova, které jsou obsluhované hned několika autobusovými linkami.

Koupaliště se také nachází hned kousek za Pisáreckým tunelem na silnici E461. To je hlavní dopravní spojka od dálnice D1. Celé koupaliště je tak velmi dobře dostupné i pro návštěvníky z okolí.

Koupaliště Riviéra závěr

Koupaliště Riviéra v Brně je opravdu krásným a moderním koupalištěm. Rozlehlý areál je asi nejoblíbenějším místem pro koupáním v Brně. Rekonstrukce zde proběhla teprve nedávno, takže ještě všechno září novotou. Za nás není co řešit. Pokud jste někde poblíž a je hezky, vydejte se relaxovat na riviéru co nejdříve.

Diskuze ke článku