Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Petynka Praha – Ceník, otevírací doba

Koupaliště Petynka se nachází na ulici Otevřená 4 v Praze 6 Střešovicích. Jedná se o zcela moderní koupaliště, které se kupříkladu může pochlubit 100 metrovým tobogánem.

Koupaliště Petynka se představuje

Koupaliště Petynka se může honosit 50 metrovým bazénem, který je navíc vyhřívaný. Kolem bazénu jsou pěkné a rozsáhlé travnaté pláže. Na vysoké úrovni je zde rovněž voda v bazénu. K čištění vody byla zvolena novější technologie, takže zde zapomeňte na chlorovanou vodu.

Koupaliště Petynka a plocha na slunění

Vyhřívaný bazén

Největší výhodou koupaliště je vyhřívaná voda v bazénu, takže se zde můžete koupat i za špatného nebo chladnějšího počasí. Kapacita koupaliště se po opravě hlavní budovy zvýšila o její střechu, která je navíc ekologicky zatravněna.

Pohled na bazén v západu slunce

Místa s větším soukromím najdete v horní části koupaliště vedle adrenalinového tobogánu. Pokud nechcete ležet přímo na trávě, tak můžete využít jemně vyvýšenou dřevěnou terasu, kde se dá také slunit a odpočívat.

Služby koupaliště

Na koupališti pochopitelně nechybí 2 kiosky s občerstvením, sociální zázemí, šatny a odpočinkové prostory. Sportovci jistě ocení hřiště na nohejbal či plážový volejbal nebo stoly pro stolní tenis.

Lidé se sluní v areálu koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka dále nabízí bezdrátový přístup na internet pomocí wifi. Handicapové návštěvníky pak potěší, že koupaliště má plně bezbariérový přístup. Přímo v bazénu pak funguje nainstalované hydraulické sedadlo, pomocí kterého lze pak spouštět návštěvníka přímo do bazénu.

Moderní dětský bazén je také úžasný

Atrakce pro děti

Největší atrakcí pro děti je pak 100 metrů dlouhý tobogán, na kterém si užijí dostatek legrace a zábavy. Nejmenší návštěvníci se pro změnu mohou těšit na pěkné brouzdaliště a dětské hřiště.

Pohled na zázemí bazénu

Názory návštěvníků

Návštěvníci koupaliště Petynka oceňují zejména vyhřívaný bazén a rozsáhlou travnatou plochu na odpočinek. Rodiče s malými dětmi jsou spokojeni s dětským brouzdalištěm, kolem kterého je dost prostoru na kočárky i rozložení ručníků.

Mapa koupaliště Petynka

Mapa areálu Petynka pro lepší orientaci

Vstupné a otevírací doba 2021

Celodenní vstupenka vyjde vaší peněženku na 180 Kč. V roce 2022 došlo ke zdražení o + 20 Kč. Rodinné vstupné pak stojí 250 korun, v této částce je zahrnut vstup pro jednoho dospělého a jedno dítě.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Provozní doba koupaliště se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky koupaliště. Předběžná otevírací doba je stanovana takto:

  • 1. červen – 15. srpen, Po-Ne: 7:00-21:00
  • 16. srpen – 31. srpen, Po-Ne: 7:00-20:00
  • 1. září – 30. září , Po-Ne: 8:00-18:00

Koupaliště Petynka závěr

Petynka je jedno z nejhezčích koupališť v Česku. Moderní, s kvalitními službami a krásným areálem plným zeleně. Opravdu těžko se hledá něco, co vytknout. Dokonce i v parném létě se tady dají najít klidná místa ve stínu. Pokud jste z Prahy a blízkého okolí je to pro vás ideální místo na koupání!

Diskuze ke článku