Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dny NATO v Ostravě 2022 – Průvodce vojenskou přehlídkou

Dny NATO jsou přehlídkou špičkové vojenské techniky. V letošním roce se akce uskuteční od 17. do 18. září.  17. září je pro všechny návštěvníky připraven oficiální program od 9 do 17 hodin, 18. září od 9 do 16 hodin. Dějištěm akce je ostravské letiště v Mošnově.

Největší přehlídka vojenské techniky ve střední Evropě

Dny NATO 2022 jsou největší přehlídkou špičkové vojenské techniky ve střední Evropě. Letos se celá akce koná již po dvaadvacáté.

Jde o největší a nejatraktivnější bezpečnostní přehlídku v Evropě, na které uvidíte mezinárodní prezentaci vojenských a záchranných jednotek, které jsou schopné rychlého zásahu ve všech členských zemí NATO.

Na dnech NATO uvidíte nejmodernější techniku - třeba i stíhačky F35

Termín konání

Dny NATO 2022 se konají od soboty 17. září od: 9:00 do neděle 18. září 16:00.

Dny Vzdušných sil Armády České republiky

Součástí Dnů NATO jsou také Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Záměrem akce je ukázat široké veřejnosti pestrý vějíř prostředků, kterými disponuje Česká republika a její partneři v oblasti zajišťování bezpečnosti a ochrany civilního obyvatelstva.

Gigantická transportní letadla

Vojsko bok po boku s hasiči

Nikde jinde ve střední Evropy není možné na jediném místě vidět vrcholné umění a vyspělou techniku nikoli jen profesionálních vojáků, hasičů a policistů, ale rovněž pracovníků celní správy, vězeňské služby a městské policie. Každým rokem je v rámci celé akce připraveno něco nového a originálního.

Dny NATO nabízí i živé ukázky

Jaká technika bude v akci?

Nebe nad Mošnovem bude brouzdat několik desítek kusů moderní letecké techniky. Na zemi pak uvidíte desítky pozemních vozidel z osmnácti různých členských států NATO.

Novinkou bude lotyšské letectvo, které zde představí moderní dvouplošník An-2 Colt známý jako Andula.

Německé vojsko pak v Mošnově vyrukuje se svým vrtulníkem NH90.

Z pozemních vozidel se pak představí těžký tank Leopard 2A či pásové obrněné vozidlo s názvem Puma. Letecká akrobatická show bude pod taktovkou švýcarského letectva.

Dny NATO jsou nejenom pro kluky opravdový zážitek

Letecké akrobatické skupiny

Hlavním bonbónkem celé akce je prezentace letecké techniky vzdušných sil Armády České republiky. Na nebi uvidíte leteckou show akrobatické skupiny, která vám vezme dech.

Motocyklová četa Hradní stráže

Další třešničkou na dortu je představení policejní zásahové jednotky a především prezentace motocyklové čety Hradní stráže.

Unikátní konvertoplán Bell Boeing V-22 Osprey

Vstupné a parkování

Vstupné na letošní dny NATO 2022 bude i letos zcela zdarma. Pouze za parkování si za den zaplatíte 250 korun pro auta a 150 korun pro motocykly. Parkoviště najdete v areálu letiště Leoše Janáčka. Parkoviště bude otevřeno od 6:30 do 18 hodin.

Pokud budete do Mošnova cestovat vlakem, tak vystupte ve stanici Studénka. Železniční stanice Studénka je od Mošnova vzdálena čtyři kilometry.

Dny NATO představí i zbraně a těžkou techniku

Dny NATO 2022

Navštívit dny NATO je jedinečný zážitek. Až tady si teprve uvědomí, co všechno bezpečnostní složky naší země umí a jaké mají jedinečné technické vybavení. Je to zároveň přehlídka mezinárodní soudržnosti a my Češi můžeme být hrdí, že jsme součástí NATO jako nejsilnější a nejčestnějšího vojenského uskupení na této planetě.

Diskuze ke článku