Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Botanická zahrada Praha Trója – Motýly, vstupné a náš obsáhlý průvodce

Botanická zahrada Praha Trója je ideálním místem odpočinku a poučení. Zde z relaxujete svou mysl a přijdete na jiné myšlenky. Botanickou zahradu najdete na ulici Trojská 196 na Praze 7.

Botanická zahrada Praha se představuje

Areál botanické zahrady je situován v Trojské kotlině, což je příjemný ostrov zeleně uprostřed velkoměsta. Botanická zahrada se rozkládá na rozloze cca 70 ha.

Botanická zahrada se může pochlubit nejenom známým skleníkem Fata Morgana, ale také příjemnou venkovní expozicí včetně nádherných vinic svaté Kláry.

Pražská botanická je opravdu idylické místo

Vše začalo v roce 1992

V roce 1992 byla slavnostně otevřena první expozice, která se rozprostírala na ploše 3 ha. Tato první expozice byla upravena jako venkovní park s kolekcemi drobných cibulovin, letniček, trvalek a léčivých rostlin.

Postupem času se botanická zahrada rozrůstala, takže v současné době se jedná o ucelenou výstavu nejenom tuzemských, ale také cizokrajných rostlin.

Nádherné romantické zákoutí

Exotické části zahrady

Kromě tuzemských rostlin můžete v botanické zahradě také obdivovat krásy cizích botanických zahrad.

Zvláště za pozornost stojí meditační japonská zahrada s původními druhy japonských rostlin a zajímavá geografická expozice rostlin Turecka a Středomoří. Od roku 2004 je součástí zahrady také tropický skleník Fata Morgana a přilehlé vinice svaté Kláry.

Která květina je na obrázku?

Nechybí ani orchideje

Něco k snědku či pití

Od roku 2017 najdete v Ornamentální zahradě neobvyklý altán a skvělé rostlinné bistro, kde si můžete koupit zaručeně zdravé bio občerstvení nebo skvělá červená a bíla vína z vinice svaté Kláry. Najdete zde taktéž toalety a přístřeší v případě deště.

Relaxační posezení

Při procházce zajímavými expozicemi můžete využít velké množství laviček, kde můžete načerpat další sílu a energii k objevování nových a nových rostlin. V zahradě je taktéž hodně informačních tabulí, které vám nenáročnou formou přiblíží bohatý a pestrý svět rostlin.

Kousek přírody v centru velkoměsta

Piknik v botanické zahradě

U Sekvojové louky najdete příjemné odpočinkové a zároveň piknikové místo, kde můžete v klidu posvačit nebo si odpočinout. Zde si můžete taktéž zdarma zapůjčit odpočinková lehátka nebo deku a udělat si pohodlí jako doma.

Lavičky lákají k posezení

Vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 100 korun. Dětské vstupné pak stojí 45 korun. Rodinný lístek vyjde vaši peněženku na 250 korun. Prohlídka celé zahrady vám vezme zhruba 2 hodiny.

Botanická zahrada Praha je otevřena celoročně od pondělí do neděle, pouze skleník Fata Morgana je otevřen od úterý do neděle. V podzimním a zimním období je otevírací doba od 9 do 16 hodiny, přes jaro a léto od 9 do 19 hodiny.

Závěr Botanická zahrada Praha Trója

Botanická zahrada Praha Trója je bezpochyby jednou z nejhezčích v České republice. Nejenom nádherné prostředí plné rostlin ji činí výjimečnou, ale především její poloha. Výhled na půlku Prahy je opravdu jedinečný. V kopcích nad Trójou jsou navíc báječně podmínky pro vytváření různých terénů a krajin z celého světa.

 

Další cizokrajná rostlina

Botanická zahrada Praha Trója je opravdu nádherná

Nechybí ani potůčky, říčky a další krajiné prvky

Daří se tady mnoha cizokrajným rostlinám

Diskuze ke článku

0/100