Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Termální koupaliště v České republice – Seznam a tipy

Co si počít na konci léta, když je ještě relativně teplo, ale voda v přehradách už začíná pomalu chladnout? Stále tu jsou termální koupaliště, kde se dá koupat ještě do konce září. V tomto článku vám představíme čtyři tuzemské termální koupaliště.

Termální koupaliště v Brné

Vyhledávaným místem lidí z okolí krajského Ústí nad Labem je už celou řadu let skvělé termální koupaliště v Brné na břehu Labe. Koupaliště je situované nedaleko od hradu Střekov.

V areálu plovárny se můžete těšit na dva zrekonstruované bazény a dva dětské bazény, kam proudí čistá voda z termálních vrtů, které jsou hluboké až 327 metrů.

Krásné termální koupaliště v Brné

Příjemně teplá voda

Než termální voda postupně nateče do bazénů, má teplotu 30 stupňů Celsia, ale mírně ji ochladí písková filtrace. Termální koupaliště Brná je otevřeno od začátku května do konce září a základní vstupné činí 150 korun, respektive 90 korun.

Termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí

Koupaliště v Benešově nad Ploučnicí je sice mírně za zenitem, ale přidanou hodnotou je zde kvalitní voda z termálního vrtu, která se každých 30 hodin zcela vymění.

Málo vytížené koupaliště

Koupaliště má konstantní teplotu 26 stupňů Celsia a především zde nebývá přeplněno. Základní vstupné vás vyjde 70, děti zaplatí pouhých 35 korun. Po 18 hodině je vstupné 35 a 15 korun. Otevírací hodiny jsou zde do konce září od pondělí do neděle od 10:00 až do 20:00 hodin.

Termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí

Thermalium v Lázních Teplice

V teplickém lázeňském domě s uměleckým názvem Beethoven naleznete Thermalium, kde příjemná minerální voda zabírá 450 metrů čtverečních. Vstup do lázní je bezbariérový a na hosty zde čekají dva bazény a další vodní atrakce.

Thermalium v Lázních Teplice

Velmi teplá voda

Hlavní lákadlo je zde relaxační bazén s různými atrakcemi, v němž je minerální voda z Pravřídla zchlazena z původních 41 stupňů Celsia na velmi příjemných 35 stupňů Celsia.

Z bazénu se můžete pohledem kochat na dvě sochy přemístěné z parku, přičemž socha pasáčka připomíná dávnou pověst o nalezení pramenů. Ve sportovním bazénu si pak můžete užít vody o teplotě 29 stupňů Celsia.

Thermalium nabízí opravdu krásné prostředí

Termály Velké Losiny

Termální koupaliště Velké Losiny sází na 9 termálních bazénů, čtyři typy saun, dva rychlé tobogány a divokou vodu.

Vnitřní i venkovní bazény jsou napájeny z přírodních minerálních zdrojů a mohou se pyšnit teplotou vody okolo 33 stupňů Celsia. Venkovní bazény jsou v provozu dokonce až do října.

Termály Velké Losiny

Z túry rovnou do teplé vody

Relaxační účinky termální vody si můžete vychutnat z návratu po náročné túře po hřebenech okolních Jeseníků. Vstupné na 4 hodiny je 450 korun pro dospělého a 400 korun pro dítě.

Termální koupaliště závěr

Koupaliště s termální vodou nabízí krásné koupání a po mnohem delší dobu, než klasické bazény a koupaliště. Některá termální koupaliště jsou krytá a nabízí koupání po celý rok. O to je to větší zážitek, který vám rozhodně můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku