Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Bohumín předpověď na dnešek, zítřek i 7 dní

Předpověď počasí Bohumín na nejbližší dny? Přesně to pro vás máme na naší stránce. Kromě předpovědi na dnešek, zítřek a na 7 dní pro vás máme i dlouhodobé výhledy.

Bohumín je středně velké město v Moravskoslezském kraji. V dnešní době je to vlastně předměstí Ostravy (nebo součást Ostravské aglomerace chcete-li), protože obě města dělí v podstatě 10 kilometrů. Obě města jsou navíc propojena dálnicí D1, která kousek za Bohumínem přechází v polskou dálnici A1.

Bohumín leží v české části historického Těšínska, tedy v Českém Slezsku. V Bohumíně je soutok řek Odry a Olše. K lednu 2019 zde žilo 20.690 obyvatel. Z dalších velkých měst se blízko nachází Karviná a Orlová.

Bohumín vypadá jako poměrně moderní město, které se rozvíjelo hlavně za éry socialismu. Samozřejmě je nutné rozlišovat mezi historickým „Starým Bohumínem“ a novým „Bohumínem“. Stavby z éry socialismu mu skutečně dominují. První dojem, ale trochu klame. Bohumín je historické město, které už v 12. století mělo značný význam. Všechno díky jeho strategické poloze. Soutok řek, hranice zemí, křížení důležitých obchodních cest. Bohumínem procházeli hned tři důležité cesty. První byla solná a vedla z Moravy do Krakova, druhá byla jantarová a vedla z Uher přes Těšín a dále k Baltu a třetí obchodní pak z Prahy do Krakova.

Počasí Bohumín předpověď na dnešek, zítřek i 7 dní

Bohumín je situován do oblasti Moravské brány díky tomu se vlastně nachází v teplé klimatické oblasti. To znamená typické české mírné zimy a poměrně teplá a dlouhá léta. Je to vlastně takové typické počasí, které se v mnohém nevymyká dalším trendům.

Průměrné teploty a úhrn srážek

Průběh teplot během roku se dá očekávat. Přidáme k nim alespoň konkrétní čísla. Nejchladnější jsou leden a únor. Průměrné denní minimum je v těchto měsících -3°. Pokud se ale zaměříme jenom na studené noci tak se dostaneme až k teplotě -12°. V tyto měsíce spadne také nejméně dešťových srážek – minimum je únor s 34 mm, ale podobné dešťové srážky jsou v Bohumíně i v podzimním období.

Počasí Bohumín - Průměrné teploty a úhrn srážek

Teď už ale k příjemnějším statistikám. Nejteplejší měsíce jsou naopak červenec a srpen s průměrným denním maximem 25° a horkými dny o průměru až 32°. I denní minimum pak nepadá po 14 stupňů. Nejvíce pak prší jednoznačně v červenci, kdy v průměru naprší celých 73 mm vodního sloupce.

Počasí Bohumín – Nejvyšší teploty

V následujícím grafu se můžete podívat na rozložení teplot během roku. Čím více červené, tím teplejší dny. Opět jednoznačně dominují červenec a srpen, což naznačil i předchozí odstavec. Na 30 srpnových dní bude 25,7 dne teplota vyšší než příjemných 20 stupňů celsia. To je i v rámci celé České republiky opravdu hodně vysoké číslo. Jenom pro porovnání v červenci tento údaj činí 24,5 dne. Šance na tropické třicítky jsou v létě vyrovnané a v červenci nebo srpnu činí 3,4 dne.

Nejvyšší teploty - graf pro Bohumín

Oblačnost a sluneční svit

Slunce máme každý rád a jeho příděl se v průběhu roku hodně mění. Asi vás nepřekvapí, že i v Bohumíně svítí slunce nejméně v lednu – pouhých 2,4 dne. Naopak v srpnu to je 9,2 dne. Ještě větší rozdíly jsou ve statistikách zatažené oblohy. V lednu je v průměru zataženo 18,6 dne, ale v srpnu jenom 18,6 dne.

Oblačnost a sluneční svit

Počasí Bohumín závěr

Počasí Bohumín se v ničem nevymyká trendům, které panují v oblasti i celé České republice. Výše si můžete prohlédnout aktuální předpověď počasí. Jinak se k tomu dá říci snad jenom to, že nejlepší měsíce pro návštěvu jsou jednoznačně letní prázdniny – červenec, srpen, kdy panuje nejlepší počasí = teploty jsou nejvyšší a vy si můžete užít nejvíce slunce.

Bohumín asi není příliš častou zastávkou turistů. Mnoho lidí tady jenom projíždí po D1, což je jednoznačně škoda. Bohumín má rozhodně má co nabídnout, ať už to jsou služby, památky ve Starém Bohumíně nebo relaxace u jezer jako je Antošovické nebo Vrbické.

 

Předpovědi počasí pro města v Moravskoslezkém kraji

Ostrava Opava Havířov Třinec aktuálně
Karviná dnes Frýdek Místek Orlová Český Těšín
Krnov Nový Jičín Kopřivnice Bohumín

 

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku