Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pálavské vinobraní v Mikulově – vstupenky, program, tip na víno

Letošní Pálavského vinobraní v Mikulově proběhne od 9. do 11. září. Po všechny tři dny se budete moc těšit na program plný tuzemských hudebních stálic, jiskřivého moravského vína, moravského folklóru, dobových kejklířů a statných rytířů ve zbroji.

Víno ve všech podobách

Hlavním magnetem na Pálavském vinobraní je každým rokem víno ve všech svých podobách.

Pálavské vinobraní je milá tradice

Návštěvníci si jej budou moci znovu naplno užít třeba v rámci uznávané Národní soutěže vín mikulovské vinařské podoblasti spojené s veřejným koštem velkého množství vzorků zdejších chutných vín.

Je to pocta moravskému vínu!

Nejenom košt vín

Pálavské vinobraní není jenom velkou ochutnávkou místních vín, ale také směsicí pestré a různorodé zábavy.

Těšit se můžete například na atraktivní pochodňovou show, honosný průvod královské družiny, řemeslnou tržnici, osvěžující cimbálovou muziku a moravskou dechovou hudbu.

Centrum Mikulova ožije na tři dny

Pohled na vinobraní ze zámku

Centrum města se promění ve velké tržiště

Epicentrem celé akce bude historické centrum Mikulova, které bude plné pestrobarevných historických průvodů. Centrum města se rovněž promění ve velkou historickou tržnici, kde budou probíhat ochutnávky vín a burčáku.

Součástí bohatého programu budou rovněž koncerty českých i slovenských popových a rockových kapel.

Program nezapomíná ani na dětské návštěvníky, pro něž zde bude připravena řada zajímavých pohádek, dovádivých her, interaktivních soutěží a atrakcí.

Kulturní program Pálavského vinobraní je velmi bohatý

Národní soutěž vín

Pro opravdové znalce dobrého vína je pak připravena Národní soutěž vín, která se uskuteční v hlavním sále mikulovského zámku. V krásných a honosných interiérech zámku bude možno ochutnat více než pět set vzorků bílých, růžových a červených vín z Mikulovské vinařské podoblasti.

Průvody pochodují až na Svatý kopeček

Folklór a dechová hudba

K vinobraní neodmyslitelně patří vystoupení lidových folklórních a dechových skupin. Zazní zde i cimbálová muzika. To vše bude znít nejenom mikulovským náměstím, ale také i Vinařským městečkem v Kapucínské ulici.

Průvod na Pálavském vinobraní má styl

Vína a burčáku je každý rok dost!

Královský průvod

Vrcholným okamžikem bude velkolepý a honosný královský průvod Václava IV. s královnou. Královský průvod proběhne v sobotu.

Českou královnu pak ještě uvidíte v neděli v pravé poledne, kdy půjde křížovou cestou na známé poutní místo Mikulova, které je situované na Svatém kopečku.

Koná se zde i soutěž o nejlepší víno

Hravé vinobraní

Pálavské vinobraní je především velkou rodinnou záležitostí, takže nudit se zde nebude žádná věková kategorie včetně té nejmladší.

Po celé tři dny budou pro nejmladší věkovou kategorie připraveny hrané i loutkové pohádky a zejména vystoupení různých středověkých kejklířů a komediantů.

Zábava trvá do pozdních nočních hodin

Pálavské vinobraní závěr

Pálavské vinobraní je skvělá akcedlouhou tradicí. Je to kulturní festival, který opravdu pohladí na duši. Je to pocta moravskému víno v místě, kde ho umějí dělat nejlépe. A Mikulov! K tomu snad ani nemám slov. Je to nádherné město, které by měl navštívit každý. Takže celkově vám můžeme návštěvu Pálavského vinobraní jenom a jenom doporučit – od srdce!

Diskuze ke článku