Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hotel Olšanka na Praze 3 – centrum kongresů i skvělý bazén

Hotel Olšanka je jedním z nejznámějších hotelů v Praze. Řádí se mezi čtyřhvězdičkové hotely a nachází se kousek od metra Flora a Olšanských hřbitovů. Navíc na rušné křižovatce ulic Olšanská a Jičínská. To není zrovna to nejhezčí místo v Praze. I když do centra je to kousek a je tu metro i tramvaj.

Také z venku hotel moc nezaujme. Je to prostě obrovský komplex na první pohled postavený v době Komunismu. Prostě žádný architektonický klenot, i když má novou žluto šedou fasádu.

Kapacita a typy pokojů

Co do kapacity patří hotel Olšanka spíše k těm větším hotelům. Nabízí celkem 610 lůžek a to v pokojích typu: jednolůžkový nebo dvojlůžkový pokoj standard, luxusní s terasou a výhledem na Prahu. Pro náročnější hosty jsou zde také pokoje Superior ve stylu art Deco. Pro rodiny nechybí apartmány určené pro 3 až 4 osoby.

blank

Hodnocení hotelu Olšanka

Hotel Olšanka má spíš průměrné hodnocení. V době psaní tohoto článku má na Booking.com 4580 hodnocení s průměrem 7,3 bodů. Nejvíc si lidé na Olšance cení poměru cena kvalita.

Na konkurenčním Tripadvisoru to je přitom ještě horší. Recenzí je zde sice méně – 38, ale hotel si vysloužil spíše podprůměrné hodnocení 2,5 bodu z 5 možných.

blank

Ceny hotelu Olšanka

Ceny hotelu se pohybují kolem střední hladina. Jedna noc v nejoblíbenějším dvoulůžkovém pokoji standard vás tady vyjde v průměru na 1.300 – 1.500 Kč. Snídaně je samozřejmě v ceně.

Kongresové centrum

Teď se dostáváme k tomu, čím je hotel opravdu známý a vyhlášený. Je to totiž jeden z nejoblíbenějších kongresových hotelů v Praze. Konají se zde velká setkání všeho druhu. Firmy, politické strany, zajímavé konference.

blank

Podle svých vlastních informací hotel pojme a 1.300 delegátů na ploše přesahující 3.500 m2. Má celkem 16 sálů a salónků s moderním vybavení a klimatizací. Největší kongresový sál může pojmout až 550 osob.

Zajímavost

Víte, že Olšanek je mnohem více? Například Leisure club Olšanka v Říčanech nedaleko u Prahy. Ta nabízí především wellness a cvičení.

Sportovní centrum Olšanka a bazén

Zdejší sportovní centrum je také dalším důvodem obliby hotelu. Je totiž volně přístupné široké veřejnosti a nabízí hned 10 sportovišť pod jednou střechou.

Nejoblíbenější ze sportovního centra je posilovna, 4 badmintonové kurty a velký plavecký bazén. Novinkou je pak saunový svět s 5 různými druhy saun.

Hlavně plavecký bazén je poměrně oblíbený v širokém okolí. Ceny jsou přiměřené a bazén hotelu Olšanka má otevřeno 7 dní v týdnu. Koná se zde pravidelné cvičení zejména aqua aerobicu.

[foogallery id=”215″]

Závěr

Hotel Olšanka je jedním z nejdůležitějších hotelů v Praze. Ne, že by byl tak luxusní nebo v něčem rekordní, ale prostě už jenom tím, že je to společenské centrum, které funguje nejenom pro návštěvníky z dálky, ale i pro místní obyvatele.

Ať už se do hotelu Olšanka podíváte náhodou nebo to bude mít nějaký důvod, určitě budete rádi, že teď už o něm více něco víc.

Diskuze ke článku

0.0/5