Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Riviéra v Brně – Průvodce včetně ceníku

Koupaliště Riviéra je moderním letním vodním areálem, který se nachází na ulici Bauerova 322/7 v Brně Pisárkách.

Koupaliště Riviéra se představuje

Brněnské koupaliště Riviéra patří mezi největší přírodní koupaliště na území České republiky.

Svou polohou a situačním rozložením je ideální nejen pro odpočinek a relaxaci, ale rovněž pro aktivně strávené okamžiky v blízkosti centra krásné moravské metropole.

Koupaliště Riviéra je krásné a moderní

Kaskáda tří bazénů

Plavecký areál je vyhledávaným místem zejména pro své krásné prostředí v údolí řeky Svratky.

Kaskáda tří bazénů postavená uměle v přírodním říčním korytě v délce 390 metrů představuje ojedinělý komplex. V roce 2018 prošlo koupaliště velkou rekonstrukcí, takže v současnosti jde o velké koupaliště moderního střihu.

Hlavní bazén je obrovský

Dvě zóny

Areál Riviéra má dva na sebe navazující celky – a to volnou část a placenou bazénovou zónu. Volná část je přístupná veřejnosti zcela zdarma.

Návštěvníci mohou použít volného průchodu areálem, a to od hlavního vstupu z ulice Bauerova k zadnímu vchodu u splavu, který plynule navazuje na cyklostezku.

Tato část areálu je návštěvníkům volně k dispozici ať už pro zdravou procházku nebo svižnou projížďku na jízdním kole či kolečkových bruslích.

Pohled na moderní nerezový tobogán

Bazény a koupaliště Riviéra

Hloubka celého bazénu je postupně odstupňována. První zóna začíná brouzdalištěm pro děti, které je celkem 120 metrů dlouhé a 18 metrů široké, jeho hloubka se pohybuje od 5 do 60 centimetrů.

Další zóna je určena pro neplavce, která má celkovou délku 135 metrů a průměrnou šířkou 17 metrů. Hloubka této neplavecké zóny se postupně svažuje od 100 do 170 centimetrů.

Poslední zóna je určena pro plavce, kteří zde mají k dispozici bazén o délce 135 metrů a šířce 17 metrů. Hloubka se zde pohybuje od 170 do 210 centimetrů.

Vodní atrakce

Hlavní atrakcí celého koupaliště je především velký tobogán, který se tyčí do osmimetrové výšky a rychlá skluzavka, která je 15 metrů dlouhá.

Koupaliště riviéra má celkem 3 hlavní bazény

Zázemí koupaliště

V celém areálu koupaliště je několik stánků s různými druhy chutného občerstvení. Návštěvníci mohou rovněž využít moderní šatny a skřínky pro odložení oblečení a cenných věcí.

Samozřejmostí je připojení k WIFI, které je zcela zdarma. Ve venkovní částí jsou pak k dispozici toalety pro veřejnost.

V areálu je spousta míst pro ležení

Názory návštěvníků

Návštěvníci koupaliště Riviéra oceňují zejména velkou plochu celého areálu, která skýtá dostatek příležitosti k různých formám odpočinku i sportovního dovádění.

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupenka vyjde vaši peněženku na 200 korun, studenti a senioři zaplatí 100 korun a děti do 5 let mají vstup zdarma. Koupaliště je v provozu pouze v průběhu léta a to vždy od 9 hodiny ranní do 20 hodiny večerní.

Koupaliště Riviéra závěr

Koupaliště Riviéra v Brně je opravdu krásným a moderním koupalištěm. Rozlehlý areál je asi nejoblíbenějším místem pro koupáním v Brně. Rekonstrukce zde proběhla teprve nedávno, takže ještě všechno září novotou. Za nás není co řešit. Pokud jste někde poblíž a je hezky, vydejte se relaxovat na riviéru co nejdříve.

Diskuze ke článku