Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karlovy Vary – nejlepší hotely

Karlovy Vary je proslulé lázeňské město na západě Čech. Leží na soutoku důležité řeky Ohře a menší říčky Teplé. Jedná se o statutární město, které je zároveň centrem stejnojmenného Karlovarského kraje. Ten je jen tak mimochodem nejmenší v České republice. Stejně tak město není největší a se svými 48 776 obyvateli se řadí spíše k těm středně velikým. Svým věhlasem, ale překoná mnohé jiné.

blank

Vary mají co nabídnout. Lázeňskou kulturu s doslova idylickým centrem plným promenád. Nádhernou okolní přírodu a krajinu. Na okolní kopce se můžete nechat vyvést lanovkami. Samozřejmě špičkové služby včetně gastronomie. A zapomenout nesmíme ani na kulturu – Mezinárodní filmový festival se zde koná od roku 1946.

Není otázka, jestli vyrazit do Varů, otázka je jenom kde se nejlépe ubytovat.

Hotely v Karlových Varech

Možností ubytování je v Karlových Varech opravdu hodně a ve všech cenových relacích. Na Booking.com aktuálně naleznete 442 hotelů. Na přísnějším Tripadvisoru, kde jsou spíše lepší hotely, je to pak 227 hotelů.

Hustota hotelů i ceny jsou ve Varech nadprůměrné. A v době pořádání velkých akcí samozřejmě ceny skokově dál rostou. Nejvíce zastoupená je kategorie hotelů střední třídy s cenami 1.200 – 2.500 Kč za pokoj a den.

Ve Varech naleznete hned 9 pětihvězdičkových hotelů *****, což je na tak malé město opravdu hodně.

blank

Jaký hotel si vybrat hotel?

Je to jenom o vaší preferenci a finančních možnostech. Tady jsme pro vás vybrali pár nejzajímavějších hotelů.

 

Nejlepší poměr cena/výkon

Hotely pro běžného člověka, kde za rozumné peníze dostane skvělý komfort.

Hotel Palatin ****

Skvělý čtyřhvězdičkový hotel v samém srdci Varů hned vedle Zámecké kolonády. Přitom se hotel nachází v klidné Lázeňské ulici, kudy neproudí největší davy turistů. Jedná se spíše o menší rodinný hotýlek se skvělými službami včetně wellness. S Palatinem rozhodně neuděláte chybu.

[foogallery id=“130″]

 

Hotel Ferdinandhof ****

Další skvělý hotel v centru Varů, tentokrát na druhé straně říčky Teplé. Je stranou hlavnímu turistickému dění a přitom je to z něj všude blízko. Hotel skvěle spojuje moderní prvky s historickou velkorysostí, což není nikdy jednoduché. Samozřejmostí jsou skvělé služby na úrovni a krásné wellness.

[foogallery id=“143″]

 

Hotel Kavalérie ***

Malý a ryze rodinný hotel Kavalerie se nachází v samém srdci Karlových Varů, přímo na pěší zóně hned vedle muzea Jana Bechera. Je to hezký hotelýk s restaurací, který si na nic nehraje. Za velmi výhodnou cena nabízí krásné ubytování.

[foogallery id=“164″]

 

Hotel Dvorana ****

Hotel Dvorana se nachází u meandru Ohře, který je vzdálený asi 3 kilometry od centra. Nepřehlédnutelný hotelový komplex nabízí skvělou výbavu a interiéry v honosném stylu. Samozřejmostí je skvělý wellness a další možnosti vyžití. Zdejší specialitou je vyhlášená restaurace a pánský klub s kulečníkem, šipkami a pokerovým stolem.

[foogallery id=“153″]

 

Hotel Ontario ****

Už trcohu dražší, ale přesto dostupný hotel. Nachází se na strmých svazích nad historickým centrem. Hotel je ve stylu malého zámačku a velká část jeho pokojů má balkóny s jedinečným výhledem.

[foogallery id=“159″]

 

Závěr

Na této stránce jsme vám představili jenom zlomek hotelů v Karlových Varech. Snažili jsme se vybrat ty nejlepší, které vás rozhodně nezklamou. Hotely v Karlových Varech jsou dražší, než na většině míst v České republice, ale přesto stojí za to se do Varů vydat. A když trochu zapátráte, tak určitě naleznete nějaký podle svých představ.

Diskuze ke článku

0/100